• ברוכים הבאים לאתר שלנו....מוזמנים לפנות לווצאפ דרך האייקון בצד ימין למטה או לטלפון 054-8003304....

מה זה פילאטיס

פילאטיס היא מערכת תרגילים ותנועות שנוצרו ופותחו ע"י אתלט וחלוץ בשיקום גופני, ג'וזף הוברטוס פילאטיס.
בעזרת שימוש במיטות ייחודיות, השיטה מחנכת, מעצבת מחדש, מייצבת ומאזנת את הגוף.
שיטת פילאטיס משלבת חוזק שרירים עם גמישות, קואורדינציה וכושר גופני.
שיטת הפילאטיס משחררת מפרקים דחוסים ומגבירה את זרימת הדם והחמצן בגוף.
השילוב של זרימת דם מוגברת יחד עם גוף חזק יותר, טווח תנועה גדול יותר ואיזון שרירי, יוצר גוף בריא המתנועע ביעילות ובחיוניות.
פילאטיס מחזק, מגמיש ומשחרר את הגוף מהרגלי יציבה לקויים. הוא עוזר להחלים מכאבי גב, צוואר ובעיות מפרקים שונות, מקל ומשחרר מלחצים, מתח ועייפות.

רופאים, פיזיוטרפיסטים, רקדנים ואתלטים מעריכים את הפילאטיס כשיטה בעלת כח ריפוי וכשיטת תרגול גופני אינטליגנטית, השומרת על תחזוקה נכונה של הגוף.

ההיסטוריה של ג'וזף פילאטיס

ג'וזף פילאטיס נולד ב- 1880 סמוך לדיסלדורף, גרמניה. כילד היה חלש וחולני ומצבו הניע אותו לחקור וללמוד את האנטומיה של גוף האדם ולתרגל שיטות אימון לפיתוח הגוף כגון יוגה, איגרוף, התעמלות קרקע, סקי וצלילה וכשמלאו לו 14 הפך מילד חלוש וחולה לדוגמן ספרי אנטומיה.

בגיל 32 נסע לאנגליה, עבד בקרקס, התאמן באגרוף ואימן את שוטרי הסקוטלנד יארד בהגנה עצמית. אך כשפרצה מלחמה העולם הראשונה נעצר בטענה שהיה ידיד לאויב הגרמני ונשלח לכלא, שם תירגל יחד עם עמיתיו התעמלות, תוך שימוש במיטות הברזל. יש האומרים כי תרגילים אלו היו הבסיס ל- CONTROLOGY – שיטת האימון הידועה היום בשמה – פילאטיס.

מאוחר יותר הועבר לבית חולים שם שימש כאח וממשיך לפתח את העקרונות עם פצועי המלחמה תוך שימוש בקפיצי המיטה : " פיתחתי את המכשירים כדי שיעבדו בשבילי, הם יצרו את ההתנגדות באופן שבו השרירים הפנימיים חייבים היו לפעול כנגדם, כך ניתן היה להתרכז בתנועה ובנשימה".
לאחר המלחמה חזר לגרמניה ואימן את שוטרי משטרת המבורג וקליינטים פרטיים . בשנים אלה הוא חובר לרודולף ואן לאבן – מומחה לניתוח תנועה ולמרי ויגמן – רקדנית וכוריאוגרפית ידועה שהטמיעו את שיטותיו של פילאטיס לתוך עבודתם. הוא מוזמן לאמן בצבא הגרמני, אך עלייתו של הנאציזם והאווירה הפוליטית מעוררים בו התנגדות והוא החליט להגר לארה"ב.

בניו יורק הוא פותח סטודיו בסמוך לזה של ג'ורג' בלנשין הרקדן הידוע. קרבה פיזית זו היא שהפכה את ה- CONTROLOGY לחלק בלתי נפרד מהאימון של הרקדנים. רקדנים מפורסמים כמרתה גרהם, רות סגל דניס, ג'רום רובינס ואחרים עודדו את תלמידיהם לפנות לפילאטיס לצרכי שיקום מפציעותיהם, כמו גם לצרכי אימון ומניעה. לתלמידיו הצטרפו אנשי בימה ידועים כמו סר לורנס אוליביה, ויויאן לי, קת'רין הפבורן ורבים אחרים ששמעו על סגולותיה.

פילאטיס האמין שבריאות משמעותה: גוף מאוזן הפועל בהרמוניה עם נפש בריאה . הוא האמין בתנועות טבעיות, קרובות ככל הניתן לאלו של החיות, עם איזון בין כוח לגמישות תוך שימוש בנשימה. ב-1966 בהיותו בן 86 נשרף הסטודיו שלו בניו יורק והוא נפטר תשעה חודשים מאוחר יותר בשל בצקת בריאות, תוצאה של שאיפת עשן השריפה.